wydarzenie
Wydarzenia

Delegowanie zadań – TechMine Coffee

Mikrozarządzanie i "jednoosobowe armie" to często spotykane sytuacje w wielu organizacjach. Od właścicieli firm, można też często usłyszeć, że są "tak zajęci, że nie mają na nic czasu", w szczególności na chwilę oddechu, przemyślenia kluczowych kwestii strategicznych i analizy kierunku w którym zmierza organizacja. "Bycie zajętym" to nie jest dzisiaj powód do dumy, a raczej oznaka tego, że coś jest nie tak z zarządzaniem.

Częstym problemem jest właśnie (nie)umiejętne delegowanie zadań. O tej kwestii porozmawiamy w gronie przedsiębiorców na najbliższym spotkaniu z cyklu "coffee".

Naszym zaproszonym ekspertem będzie Alan Kusz - trener, szkoleniowiec i przedsiębiorca, który podzieli się ze zgromadzonymi zasadami i dobrymi praktykami związanymi z delegowaniem zadań. Alan na bazie swoich doświadczeń szkoleniowych pisze tak:

"Dyskusje na temat delegowania zadań i partycypowania pracowników w zakresie wykonywanych obowiązków odbywają się podczas większości szkoleń z zakresu zarządzania. Można wtedy zaobserwować dwie opinie właścicieli firm, menadżerów i kierowników, które są obrazowane za pomocą różnej maści argumentów. Pierwsza grupa mówi: „Lepiej nie delegować ponieważ sam zrobię to ważne zadanie lepiej i szybciej. Będę pewny, że jest dobrze zrobione”. Druga grupa mówi (a raczej myśli): „Jeżeli oddeleguję to zadanie to może się okazać, że pracownik robi to lepiej niż ja...”. Jest jeszcze trzecia grupa menadżerów, która deleguje wszystko i wszystkim. W gąszczu tych opinii trudno znaleźć optymalne rozwiązanie. Dlatego podczas najbliższego TechMine Coffee będziemy szukać dopasowanego do realiów MŚP sposobu budowania partycypacji pracowników w zadania menadżera."

TechMine Coffee to cykliczne spotkania przedsiębiorców i menadżerów wysokiego szczebla. W luźnej atmosferze “przy kawie”, rozmawiamy o kwestiach istotnych w prowadzeniu i rozwijaniu biznesu. Dzielimy się doświadczeniem i nawiązujemy kontakty. Spotkania w Katowicach odbywają się w każdy pierwszy i trzeci czwartek miesiąca w godzinach 14:00 – 16:00.

Harmonogram  i tematyka spotkań dostępne są na stronie wydarzenia.

Tutaj możesz zapoznać się z kilkoma relacjami z minionych spotkań z cyklu coffee:

Procpecting – znajdowanie klientów B2B

Składniki dobrego przywództwa

(R)ewolucje w modelach biznesowych

Spółki i wspólnicy – zwracaj uwagę z kim i na jakich zasadach wchodzisz do biznesu

Organizacja pracy i zespołów zdalnych

Z uwagi na dyskusyjny, klubowy charakter spotkań, ilość miejsc jest ograniczona.

Zobacz również