Doradztwo
biznesowe dla firm
MŚP

Czy Twoja firma zmierza w dobrym kierunku?
W TechMine doskonale znamy bolączki i wyzwania z jakimi mierzą się przedsiębiorcy.
Prowadząc kilka firm wiemy, jak trudno czasem złapać oddech. Zatrzymać się i zastanowić nad tym, czy zmierzamy tam, gdzie byśmy chcieli.

Przedsiębiorcy
przedsiębiorcom.

Natłok codziennych obowiązków, ciągle nowe wyzwania w obszarze produktów i świadczonych usług, coraz to nowe koszty, konkurencja i niesprzyjające otoczenie urzędnicze sprawiają, że czasami zastanawiamy się “czy jeszcze mnie to cieszy”.

Z drugiej strony bywa, że czujemy ogromną motywację i chęć do walki, ale brakuje nam narzędzi i zastanawiamy się, czy można robić rzeczy bardziej efektywnie. Jak zwiększyć produktywność, ograniczyć koszty, sprawniej pozyskiwać nowych klientów.

Ufają nam właściciele firm

  SalesMachine to kompleksowy program, który pozwala skutecznie rozpocząć działania sprzedażowe i z czasem uczynić je powtarzalnymi. Skupia się na praktycznych kwestiach, tego co i jak musi się wydarzać, aby realnie pozyskiwać nowych klientów oraz sprzedawać drożej.

  Gorąco polecam każdemu przedsiębiorcy, który ma już świadomość tego, że to właśnie brak dobrej sprzedaży, jest główną barierą wzrostu jego firmy.

  Maciej Wężykowski - RENDART - Właściciel

  Budując mój proces sprzedaży z TechMine, poznałem wiele konkretnych metod, narzędzi i technik komunikacji. Umożliwiło to zmianę sposobu prowadzenia sprzedaży z organicznej i opartej głównie na poleceniach w bardziej zorganizowaną i skuteczniejszą.

  Efektem pobocznym doradztwa było też znaczne zwiększenie średniej wielkości zamówienia oraz wzrost marży. Polecam każdemu kto myśli poważnie o rozwoju własnej firmy.

  Arkadiusz Stolecki - NUEKO Digital - Właściciel

  TechMine jest ciekawą propozycją dla przedsiębiorców ceniących nieformalną atmosferę i kameralność. Daje możliwość rozwoju na własnych warunkach, a wiedzę czerpie się wprost od praktyków.

  Polecam TechMine każdemu właścicielowi firmy, który myśli o rozwoju.

  Wojciech Przybylski - Proper Media - Właściciel

  Przez długi czas niepotrzebnie trzymałem się z dala od sprzedaży. Myślałem, że “dobry produkt obroni się sam” – tak też było w moim przypadku, ale nie w sposób przewidywalny i powtarzalny.

  Program SalesMachine wprowadził mnie w świat zorganizowanej i świadomej sprzedaży, a zdobyta wiedza pomogła nie tylko zdobywać nowe kontrakty, ale również świadomie komunikować się z ludźmi zarówno w kontaktach biznesowych jak i prywatnych.

  Grzegorz Piwowarek - 4Comprehension - Właściciel

  Rozpoczynając nasza współpracę z Łukaszem uważaliśmy się za doświadczonych przedsiębiorców. Nasza wizja szybko jednak uległa zmianie.

  Uświadomiliśmy sobie ogrom braków, złych praktyk oraz ilość pracy jaka jest przed nami do wykonania. Doświadczenie to było niesłychanie przytłaczające. Dzięki wspólnej pracy udało nam się jednak wyznaczyć konkretne cele których realizacja kompletnie zmieniła naszą rzeczywistość.

  Dominik Nowak - Exigeo Sp. z o.o. - Członek Zarządu

  Wiedza, jaką Łukasz się ze mną dzieli, bardzo pozytywnie wpływa na rozwój mojej firmy i przede wszystkim mojego podejścia do biznesu. Ma ogromne doświadczenie w pracy z software housami, co sprawia, że jego perspektywa i sugestie są dla mnie nie do przecenienia.

  Tomasz Strojny - Init Sp.z o.o. - Prezes Zarządu

  Serdecznie polecam TechMine. Doradztwo na najwyższym poziomie. Same konkretne informacje. Nic tylko wdrażać i uwalniać swój potencjał. Łukasz pomaga poukładać myśli i znowu poczuć radość z prowadzenia biznesu.

  Magdalena Wojciechowska - Madlen Flowers - Właściciel

  W czym pomoże doradca biznesowy?

  Usługi doradcze i doradztwo biznesowe może pomóc Twojej firmie w:

  • Optymalizacji i budowie procesu sprzedaży
  • Optymalizacji i zmianie modelu biznesowego
  • Usprawnieniu prowadzenia projektów
  • Opracowaniu strategii marketingowej
  • Znalezieniu obszaru do uproduktowienia usług
  • Zwiększeniu produktywności
  • Opracowaniu wizji i wytyczeniu strategicznych kierunków
  • Standaryzacji i optymalizacji obsługi klienta
  • Rozwiązywaniu bieżących problemów operacyjnych
  • Reorganizacji zarządzania finansami i poprawie cash flow

  Usługi doradztwa biznesowego
  dla przedsiębiorców

  Rozumiejąc potrzeby mikro i małych przedsiębiorców, stworzyliśmy TechMine. Miejsce, w którym od ponad 12 lat łączymy przedsiębiorców, dostarczamy wartościową wiedzę i inspirujemy do ciągłego doskonalenia. Naszą uwagę w sposób szczególny skupiamy na budowie powtarzalnej, mierzalnej i skalowalnej sprzedaży. To właśnie w tym obszarze widzimy największą szansę na zwiększenie skali działalności firm.

  • Konsulting biznesowy dla firm

   zwłaszcza tych małych nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Zacznij powoli, zrób pierwszy krok, sprawdź, czy konsultacje biznesowe niosą taką wartość, na jakiej Ci zależy i otwórz Twoją firmę na kulturę ciągłego rozwoju i doskonalenia!

  • Doradztwo biznesowe, które działa

   W TechMine mamy bardzo pragmatyczne podejście do rozwoju biznesu. Wierzymy, że wiedza, narzędzia i rozwiązania, które znajdują zastosowanie w większych przedsiębiorstwach, mogą też po dostosowaniu skutecznie działać w mniejszych organizacjach. Układanie i optymalizacja procesów oraz doradztwo strategiczne – umożliwiają właścicielowi firmy z sektora MŚP budować strukturę gotową na późniejszy dynamiczny wzrost.

  Łącząc kompetencje doświadczonych partnerów, dopasowujemy techniki i metodyki do konkretnej firmy, co wprost przekłada się na poprawę wyników firmy. Wiemy, że aby możliwy był rozwój firmy, konieczne jest wprowadzanie zmian, adaptowanie nowych strategii, usprawnianie zarządzania i dążenie do osiągnięcia wyznaczonych celów.

  Wierzymy, że największą barierą w rozwoju małych firm jest brak powtarzalnej i skalowalnej sprzedaży.
  Praktycy biznesu Dobry doradca biznesowy wie, że zwiększenie zysków bierze się z dwóch głównych obszarów. Są to optymalizacja procesów i dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów. O ile optymalizować procesy można zwykle do pewnego rozsądnego stopnia (choć Toyota optymalizuje się każdego dnia od 70 lat), to skalować sprzedaż i marketing, można w nieskończoność.
  Autorski system sprzedaży Dlatego też na przestrzeni lat opracowaliśmy nasz autorski system sprzedaży B2B – SalesMachine. Stanowi fundament dla przyszłego wzrostu i delegowania działań sprzedażowych. W trakcie realizowania projektu budujemy proces dopasowany do specyfiki firmy. Od propozycji wartości, przez segmentację, kwalifikację i badanie potrzeb, aż po finalizację sprzedaży.
  Przemyślana Strategia Świadcząc profesjonalne doradztwo biznesowe, kładziemy też duży nacisk na nowoczesną komunikację marketingową. Tworzymy strategie i taktyki marketingowe dopasowane do realiów mniejszych organizacji. Nasi doradcy biznesowi od strategii marketingowej, opracują dla Twojego biznesu takie metody, które będą dopasowane do realnych możliwości (niezależnie od wielkości budżetu) w Twojej firmie.

  Doradztwo biznesowe zorientowane na ludzi

  Duże wyzwanie, a także duże możliwości tkwią w miękkich aspektach związanych z zarządzaniem. Od właściciela i wspólnika począwszy, a na pracownikach i partnerach biznesowych skończywszy. Choć czasem trudno na początku to zaakceptować, to nasze doświadczenie wskazuje, że zwykle największe ograniczenia w rozwoju małej firmy tkwią w głowach osób, które mają na nią decydujący wpływ. Dlatego pracujemy z właścicielami firm w dedykowany, indywidualny sposób. Usługi doradcze i doradztwo biznesowe oraz sam doradca biznesowy – musi zrozumieć specyfikę firmy, dynamikę w jej strukturze i zależności oraz doskonale rozumieć się z właścicielem firmy.

  W doradztwie biznesowym stawiamy na rozwój procesów i wzrost efektywności, aby zmiany i strategie będące efektem doradztwa, trwale poprawiły zarządzanie oraz doprowadziły do obniżenia kosztów i zwiększały satysfakcję klientów. Decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że będziesz działać z ludźmi doświadczonymi w danej dziedzinie, zorientowanymi na realizację celów.

  Praktyczne doradztwo biznesowe

  Jesteśmy praktykami, którzy nie jeden raz doświadczyli sytuacji rynkowego bata na organizmie własnej firmy. Przeprowadzaliśmy organizacje przez zmiany, wiemy, jak wygląda dynamika i marnotrawstwa w firmie małej i dużej, potrafimy odnajdywać drogę w chaosie dynamicznego wzrostu i budować procesy jakby to były klocki lego.

  • Zrozumienie indywidualnych potrzeb

   Droga każdego przedsiębiorstwa jest różna, ale problemy i wyzwania bywają bardzo podobne. Z doradcą biznesowym poprowadzisz przedsiębiorstwo we właściwym kierunku. Wiemy, co to znaczy prowadzić własną firmę, wdrażać innowacje czy walczyć o każdego klienta.

  • Wieloletnie doświadczenie

   Od 11 lat organizujemy społeczność przedsiębiorców, z której wyrósł TechMine. Dokładnie wiemy, na czym polega doradztwo biznesowe zorientowane na małe i średnie organizacje. Potrafimy w znacznym stopniu przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa. Mamy masę doświadczenia, dzięki któremu w prawie każdej branży możemy opracować plan rozwoju i znacząco wesprzeć jego wdrożenie.

  Właściciele tych firm nam zaufali

  Jakie efekty zapewni doradca biznesowy

  Wiemy, że mali przedsiębiorcy oczekują skuteczności i możliwie szybkiego przełożenia na działalność operacyjną firmy. Efektem działań doradcy biznesowego są m.in.:

  • Wzrost przychodów
  • Zbudowanie trwałej przewagi konkurencyjnej
  • Większa efektywność i zaangażowanie pracowników
  • Większy zwrot z marketingu
  • Wyższy poziom marży i zysku
  • Wzrost wartości przedsiębiorstwa
  • Wytyczenie drogi zrównoważonego wzrostu
  • Określenie właściwych wskaźników finansowych
  • Lepsze wykorzystanie zasobów
  • Poprawa kultury organizacyjnej
  • Lepszy przepływ informacji
  • Wskazanie perspektywistycznych rynków i kierunków rozwoju
  Najczęściej zadawane pytania
  Ile kosztuje doradztwo biznesowe?

  Doradztwo biznesowe i działania doradcy biznesowego rozliczane są najczęściej na dwa sposoby. Pierwszy to rozliczenie godzinowe, drugi to rozliczenie projektowe. Ceny zależą najczęściej od rodzaju i skali problemu, z jakim trzeba się zmierzyć. Będą to więc kwoty od kilkuset złotych za godzinę po dziesiątki i setki tysięcy przy realizacji konkretnych projektów. Jednak nie od razu trzeba wydawać większe kwoty. Czasem nawet seria mniejszych konsultacji, może przynieść zaskakująco dobre przełożenie na działalność operacyjną danej firmy.

  Co może zyskać firma korzystając z doradztwa
  biznesowego?

  Jedną z głównych wartości, jaką wnosi do przedsiębiorstwa doradca biznesowy, jest niezależne spojrzenie z zewnątrz. Doradca biznesowy nie jest uwiązany w wewnętrzną politykę firmy, zaszłości, finanse czy obietnice złożone klientom. Może też skorzystać z doświadczenia, jakie miał w innych firmach z innej branży. Konsulting dla przedsiębiorstw potrafi “otwierać oczy” i realnie zmieniać rzeczywistość przedsiębiorstwa.

  Jak zacząć?

  Wystarczy, że – umówisz bezpłatną konsultację – po naszej stronie jest sprawdzenie czy, a jeśli tak, to w jakich obszarach możemy pomóc. Niezależnie czy już wiesz, na czym konkretnie chcesz się skupić, czy dopiero czujesz potrzebę zmian i rozwoju – możesz liczyć na nasze doświadczenie i zrozumienie specyfiki małych organizacji.

  Porozmawiajmy o rozwoju
  Twojej firmy

  TechMine – doradztwo
  w sprzedaży B2B i rozwoju firm