Doradztwo biznesowe dla firm MŚP

Przedsiębiorcy przedsiębiorcom.

TechMine powstała z myślą o właścicielach małych i średnich firm. Doskonale znamy specyfikę, bolączki i wyzwania, przed jakimi stoją przedsiębiorcy. Sami prowadzimy firmy i wiemy, jak trudno czasem zatrzymać się, nabrać oddechu i zastanowić czy nasza firma zmierza w dobrym kierunku.

Natłok codziennych obowiązków, ciągle nowe wyzwania w obszarze produktów i świadczonych usług, coraz to nowe koszty, konkurencja i niesprzyjające otoczenie urzędnicze sprawiają, że czasami zastanawiamy się “czy jeszcze mnie to cieszy”. Z drugiej strony bywa, że czujemy ogromną motywację i chęć do walki, ale brakuje nam narzędzi i zastanawiamy się, czy można robić rzeczy bardziej efektywnie. Jak zwiększyć produktywność, ograniczyć koszty, sprawniej pozyskiwać nowych klientów.

Usługi doradztwa biznesowego dla przedsiębiorców

Rozumiejąc potrzeby mikro i małych przedsiębiorców, stworzyliśmy TechMine. Miejsce, w którym od ponad 10 lat łączymy przedsiębiorców, dostarczamy wartościową wiedzę i inspirujemy do ciągłego doskonalenia. Naszą uwagę w sposób szczególny skupiamy na sprzedaży i marketingu. To właśnie w tych obszarach najchętniej prowadzimy usługi doradcze.

Konsulting biznesowy dla firm, zwłaszcza tych małych nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Zacznij powoli, zrób pierwszy krok, sprawdź, czy konsultacje biznesowe niosą taką wartość, o jaką chodzi i otwórz Twoją firmę na kulturę ciągłego rozwoju i doskonalenia!

Doradztwo biznesowe, które działa

W TechMine mamy bardzo pragmatyczne podejście do rozwoju biznesu. Wierzymy, że wiedza,  narzędzia i rozwiązania, które znajdują zastosowanie w większych przedsiębiorstwach, mogą też po dostosowaniu skutecznie działać w mniejszych organizacjach. Układanie i optymalizacja procesów oraz doradztwo strategiczne – umożliwiają właścicielowi firmy z sektora MŚP budować strukturę gotową na późniejszy dynamiczny wzrost.

Łącząc kompetencje doświadczonych partnerów, dopasowujemy techniki i metodyki do konkretnej firmy, co wprost przekłada się na poprawę wyników danej firmy. Wiemy, że aby możliwy był rozwój firmy, firma musi wprowadzać zmiany, adaptować strategie, usprawniać zarządzanie i dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów.

Wierzymy też, że największą barierą w rozwoju małych i średnich firm jest brak powtarzalnej i skalowalnej sprzedaży. 

Dobry doradca biznesowy wie, że zwiększenie zysków bierze się z dwóch głównych obszarów. Są to optymalizacja procesów i dotarcie do większej ilości potencjalnych klientów. O ile optymalizować procesy można zwykle do pewnego rozsądnego stopnia (choć Toyota optymalizuje się każdego dnia od 70 lat), to skalować sprzedaż i marketing, można w nieskończoność.

Dlatego też na przestrzeni lat opracowaliśmy nasz autorski system budowy procesu sprzedaży – SalesMachine. Umożliwia on m.in. późniejsze zbudowanie działu sprzedaży. W trakcie realizowania projektu ma miejsce dokładna analiza sytuacji firmy. Od wartości w danej firmie, przez analizę potrzeb klienta, segmentację rynku, kwalifikację klienta, aż po finalizację sprzedaży.

Świadcząc profesjonalne doradztwo biznesowe, kładziemy też duży nacisk na nowoczesną komunikację marketingową. Tworzymy strategie i taktyki marketingowe dopasowane do realiów mniejszych organizacji. Nasi doradcy biznesowi od strategii marketingowej, opracują dla Twojego biznesu takie metody, które będą dopasowane do realnych możliwości (niezależnie od wielkości budżetu) w Twojej firmie.

Doradztwo biznesowe zorientowane na ludzi

Duże wyzwanie, a także duże możliwości tkwią w miękkich aspektach związanych z zarządzaniem. Od właściciela i wspólnika począwszy, a na pracownikach i partnerach biznesowych skończywszy. Choć czasem trudno na początku to zaakceptować, to nasze doświadczenie wskazuje, że zwykle największe ograniczenia w rozwoju małej firmy tkwią w głowach osób, które mają na nią decydujący wpływ. Dlatego pracujemy z właścicielami firm w dedykowany, indywidualny sposób. Usługi doradcze i doradztwo biznesowe oraz sam doradca biznesowy – musi zrozumieć specyfikę firmy, dynamikę w jej strukturze i zależności oraz doskonale rozumieć się z właścicielem firmy.

W doradztwie biznesowym stawiamy na rozwój procesów i wzrost efektywności, aby zmiany i strategie będące efektem doradztwa, trwale poprawiły zarządzanie oraz doprowadziły do obniżenia kosztów i zwiększały satysfakcję klientów. Decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że będziesz działać z ludźmi doświadczonymi w danej dziedzinie, zorientowanymi na realizację celów.

Praktyczne doradztwo biznesowe

Jesteśmy praktykami, którzy nie jeden raz doświadczyli sytuacji rynkowego bata na organizmie własnej firmy. Przeprowadzaliśmy organizacje przez zmiany, wiemy, jak wygląda dynamika i marnotrawstwa w firmie małej i dużej, potrafimy odnajdywać drogę w chaosie dynamicznego wzrostu i budować procesy jakby to były klocki lego.

Droga każdego przedsiębiorstwa jest różna, ale problemy i wyzwania bywają bardzo podobne. Z doradcą biznesowym poprowadzisz przedsiębiorstwo we właściwym kierunku. Wiemy, co to znaczy prowadzić własną firmę, wdrażać innowacje czy walczyć o każdego klienta.

Od 11 lat organizujemy społeczność przedsiębiorców, z której wyrósł TechMine. Dokładnie wiemy, na czym polega doradztwo biznesowe zorientowane na małe i średnie organizacje. Potrafimy w znacznym stopniu przyspieszyć rozwój przedsiębiorstwa. Mamy masę doświadczenia, dzięki któremu w prawie każdej branży możemy opracować plan rozwoju i znacząco wesprzeć jego wdrożenie.

W czym pomoże doradca biznesowy?

Usługi doradcze i doradztwo biznesowe może pomóc Twojej firmie w:

 • Optymalizacji i budowie procesu sprzedaży
 • Opracowaniu strategii marketingowej
 • Standaryzacji i optymalizacji obsługi klienta
 • Optymalizacji i zmianie modelu biznesowego
 • Znalezieniu obszaru do uproduktowienia usług
 • Rozwiązywaniu bieżących problemów operacyjnych
 • Usprawnieniu prowadzenia projektów
 • Zwiększeniu produktywności
 • Reorganizacji zarządzania finansami i poprawie cash flow
 • Opracowaniu wizji i wytyczeniu strategicznych kierunków

Jakie efekty zapewni doradca biznesowy

Wiemy, że mali przedsiębiorcy oczekują skuteczności i możliwie szybkiego przełożenia na działalność operacyjną firmy.

Efektem działań doradcy biznesowego są m.in.:

 • Wzrost przychodów
 • Wyższy poziom marży i zysku
 • Lepsze wykorzystanie zasobów
 • Zbudowanie trwałej przewagi konkurencyjnej
 • Wzrost wartości przedsiębiorstwa
 • Poprawa kultury organizacyjnej
 • Większa efektywność i zaangażowanie pracowników
 • Wytyczenie drogi zrównoważonego wzrostu
 • Lepszy przepływ informacji
 • Większy zwrot z marketingu
 • Określenie, jakie są właściwe wskaźniki finansowe w przedsiębiorstwie
 • Wskazanie, na jakim rynku i jakim klientom najbardziej opłaca sie pomagać

Doradztwo biznesowe to skrócenie procesu uczenia się organizacji, poprzez bezpośredni kontakt i działania zapewniające wsparcie ze strony doradcy biznesowego przekazującego wiedzę. Doradca biznesowy pomoże zebrać i analizować dane,  podjąć działania zorientowane na zmianę strategii i zaplanować dobrze realizację celów.

Ile kosztuje doradztwo biznesowe?

Doradztwo biznesowe i działania doradcy biznesowego rozliczane są najczęściej na dwa sposoby. Pierwszy to rozliczenie godzinowe, drugi to rozliczenie projektowe. Ceny zależą najczęściej od rodzaju i skali problemu, z jakim trzeba się zmierzyć. Będą to więc kwoty od kilkuset złotych za godzinę po dziesiątki i setki tysięcy przy realizacji konkretnych projektów. Jednak nie od razu trzeba wydawać większe kwoty. Czasem nawet seria mniejszych konsultacji, może przynieść zaskakująco dobre przełożenie na działalność operacyjną danej firmy.

Nawet drobna zmiana, potrafi dać spektakularne efekty.

Jedną z głównych wartości, jaką wnosi do przedsiębiorstwa doradca biznesowy, jest niezależne spojrzenie z zewnątrz. Doradca biznesowy nie jest uwiązany w wewnętrzną politykę firmy, zaszłości, finanse czy obietnice złożone klientom. Może też skorzystać z doświadczenia, jakie miał w innych firmach z innej branży. Konsulting dla przedsiębiorstw potrafi “otwierać oczy” i realnie zmieniać rzeczywistość przedsiębiorstwa.

Jak zacząć?

Wystarczy, że – umówisz bezpłatną konsultację – po naszej stronie jest sprawdzenie czy, a jeśli tak, to w jakich obszarach możemy pomóc.

Niezależnie czy już wiesz, na czym konkretnie chcesz się skupić, czy dopiero czujesz potrzebę zmian i rozwoju – możesz liczyć na nasze doświadczenie i zrozumienie specyfiki małych organizacji.