fbpx

Doradztwo biznesowe dla firm

doradztwo biznesowe dla firm

Doradztwo biznesowe dla firm MŚP

Grupa Doradcza TechMine powstała z myślą o właścicielach małych i średnich firm. Doskonale znamy specyfikę, bolączki i wyzwania przed jakimi stoją przedsiębiorcy. Sami prowadzimy firmy i wiemy jak trudno czasem zatrzymać się, nabrać oddechu i zastanowić czy nasza firma zmierza w dobrym kierunku.

Natłok codziennych obowiązków, ciągle nowe wyzwania w obszarze produktów i świadczonych usług, coraz to nowe koszty, konkurencja i niesprzyjające otoczenie urzędnicze sprawiają, że czasami zastanawiamy się "czy jeszcze mnie to cieszy". Z drugiej strony bywa, że czujemy ogromną motywację i chęć do walki ale brakuje nam narzędzi i zastanawiamy się czy można robić rzeczy bardziej efektywnie. Jak zwiększyć produktywność, ograniczyć koszty, sprawniej pozyskiwać nowych klientów.

Doradztwo biznesowe dla przedsiębiorców w modelu abonamentowym

Rozumiejąc potrzeby mikro i małych przedsiebiorców, stworzyliśmy TechMine Business Hub - miejsce w którym:

 • Przedsiębiorcy spotykają się regularnie we własnym gronie aby wymienić się doświadczeniami
 • Zainspirujesz się do ciągłego rozwoju i odkryjesz nowe możliwości wzrostu Twojego biznesu
 • Otrzymasz wsparcie szkoleniowe i doradcze dopasowane do Twoich potrzeb

To wszystko proponujemy w modelu abonamentowym - sprawdź TechMine Business Hub - na zasadzie niewielkich miesięcznych opłat, bez zobowiązań. Doradztwo dla firm, zwłaszcza tych małych nie musi wiązać się z wielkimi kosztami. Zacznij powoli, zrób pierwszy krok, sprawdź czy consulting niesie taką wartość o jaką chodzi i otwórz swoją firmę na kulturę ciągłego rozwoju i doskonalenia!

Doradztwo biznesowe które działa

W TechMine mamy bardzo pragmatyczne podejście do rozwoju biznesu. Wierzymy że wiedza,  narzędzia i rozwiązania, które znajdują zastosowanie w większych przedsiębiorstwach, mogą też po dostosowaniu skutecznie działać w mniejszych organizacjach. Łącząc kompetencje doświadczonych partnerów, dopasowujemy techniki i metodyki do konkretnej firmy, co wprost przekłada się na poprawę wyników i rozwój biznesu. Wiemy, że aby możliwy był rozwój, firma musi wprowadzać zmiany, adaptować strategie, usprawniać zarządzanie i dążyć do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Łącząc różne kompetencje i doświadczenia oraz wdrażając innowacyjne metody i narzędzia, zapewniamy przewagę konkurencyjną.

Doradztwo biznesowe zorientowane na ludzi

Duże wyzwanie a także duże możliwości tkwią w miękkich aspektach związanych z zarządzaniem. Od właściciela i wspólnika począwszy a na pracownikach i partnerach biznesowych skończywszy. Choć czasem trudno na początku to zaakceptować, to nasze doświadczenie wskazuje, że zwykle największe ograniczenia w rozwoju małej firmy tkwią w głowach osób, które mają na nią decydujący wpływ. Dlatego zwykle rozpoczynamy od pracy z właścicielami i najwyższą kadrą zarządzającą w dedykowany zindywidualizowany sposób. Dopiero gdy świadomość ograniczeń i potrzeba zmian zostanie w pełni zaakceptowana, przechodzimy do wdrażania zmian w samej organizacji firmy.

Dostarczając doradztwo biznesowe stawiamy na rozwój procesów i wzrost efektywności usług, aby zmiany i strategie będące efektem doradztwa, trwale poprawiły zarządzanie oraz doprowadziły do obniżenia kosztów i zwiększały satysfakcję klientów. Decydując się na współpracę z nami, możesz mieć pewność, że będziesz działać z ludźmi doświadczonymi, zorientowanymi na osiąganie celów, szczególnie gdy potrzeba zmiany strategii powodującej problemy. Praktykami, którzy nie jeden raz doświadczyli sytuacji rynkowego bata na organizmie własnej firmy, przeprowadzali organizacje przez zmiany, wiedzą jak wygląda dynamika i marnotrawstwa w firmie małej i dużej, potrafią odnajdywać drogę w chaosie dynamicznego wzrostu i budować procesy jakby to były klocki lego. Doradztwo biznesowe dla firmy czasami wymaga zespołu wsparcia w zakresie optymalizacji procesów biznesowych, czasami współpracy firmy oferującej inne usługi dające możliwość ekspansji na rynku. Dlatego operując w ramach Grupy Doradczej TechMine tworzymy sieć współpracy zaufanych i sprawdzonych dostawców rozwiązań biznesowych.

W czym pomagamy?

Doradztwo biznesowe może pomóc Twojej firmie w:

 • Optymalizacji i budowie procesu sprzedaży wychodzącej
 • Standaryzacji i optymalizacji obsługi klienta
 • Opracowaniu strategii marketingowej
 • Optymalizacji i zmianie modelu biznesowego
 • Znalezieniu obszaru do uproduktowienia usług
 • Optymalizacji procesów biznesowych
 • Rozwiązywaniu bieżących problemów operacyjnych
 • Usprawnieniu prowadzenia projektów
 • Zwiększeniu produktywności
 • Reorganizacji zarządzania finansami i poprawie cash flow
 • Poprawie komunikacji wewnętrznej
 • Opracowaniu wizji i wytyczeniu strategicznych kierunków

Efekty usługi doradztwa biznesowego

Wiemy, że mali przedsiębiorcy oczekują skuteczności i możliwie szybkiego przełożenia na działalność operacyjną firmy.

Efektem naszych działań są m.in.:

 • Wzrost przychodów
 • Wyższy poziom marży i zysku
 • Lepsze wykorzystanie zasobów (w tym ludzkich)
 • Zbudowanie trwałej przewagi konkurencyjnej
 • Wzrost wartości przedsiębiorstwa
 • Poprawa kultury organizacyjnej
 • Większa efektywność i zaangażowanie

Profesjonalne doradztwo biznesowe to skrócenie procesu uczenia się organizacji, poprzez bezpośredni kontakt i działania zapewniające wsparcie ze strony doradcy przekazującego wiedzę. W ramach doradztwa biznesowego każda firma może lepiej analizować dane,  podjąć działania zorientowane na zmianę strategii i zaplanować dobrze realizację celów.

Jak zacząć?

Wystarczy, że - skontaktujesz się z nami - po naszej stronie jest przeprowadzenie właściwego badania potrzeb i ustalenie od jakiego pierwszego kroku możemy rozpocząć współpracę. Niezależnie czy już wiesz na czym konkretnie chcesz się skupić czy dopiero czujesz potrzebę zmian i rozwoju - możesz liczyć na nasze doświadczenie i zrozumienie specyfiki i sytuacji małych organizacji.