Consulting

Grupa Doradcza TechMine – consulting i doradztwo dla firm – to firma konsultingowa powołana z myślą o przedsiębiorcach znających meritum swojego biznesu, potrzebujących jednak wsparcia na różnych poziomach i w różnych obszarach oraz fazach rozwoju lub reorganizacji firmy. Consulting to najszybsza i najbardziej efektywna metoda pracy zapewniająca rozwiązania problemów operacyjnych i strategicznych.

Świadcząc konsulting i wdrażając skuteczne rozwiązania technologiczne, organizacyjne, procesowe i zarządcze – zapewniamy przewagę konkurencyjną i umożliwiamy dynamiczny wzrost.

Doradztwo dla małych firm

Tym co szczególnie nas wyróżnia jest fakt, że świadczymy consulting i doradztwo dla mikro i małych organizacji. To właśnie do tego segmentu klientów kierujemy nasze wsparcie i ofertę rozwiązań dla firm poprzez consulting. Doskonale znamy i rozumiemy potrzeby oraz specyfikę mniejszych organizacji. Sami zarządzaliśmy licznymi przedsięwzięciami, zdobyliśmy doświadczenia w rozwoju struktur od kilku do kilkuset osób. Nasza kariera obfitowała zarówno w sukcesy jak i rynkowe chwile prawdy, gdy nie wszystko szło dobrze. Wiemy jakie są realia operowania w ramach małych zwinnych organizacji i działania w środowisku ograniczonych zasobów.

Nasze przekonania

Wierzymy, że największa wartość i największe sukcesy, powstają na styku różnych dziedzin, kompetencji i doświadczeń. Dlatego staramy się łączyć przedsiębiorców, dostarczać wartościową wiedzę i inspirować do ciągłego doskonalenia.

Innowacje są ważne

Wierzymy, że innowacje wpływają pozytywnie na rozwój świata. Już od 2011 roku tworzymy społeczność ludzi zainteresowanych nowoczesną przedsiębiorczością – TechMine Innovation Community. Od tego czasu zorganizowaliśmy ponad 200 wydarzeń, konferencji, szkoleń i warsztatów, w których wzięło udział ponad 3000 uczestników. Wysłuchaliśmy wielu ekspertów, doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i naukowców, którzy dzielili się wiedzą, doświadczeniami, zapewniali biznesowe wsparcie merytoryczne i consulting. Wydarzenia były kierowane do młodych przedsięwzięć technologicznych (TechMine Startups), średnich i dużych firm zainteresowanych innowacjami (TechMine Innovations), a także do dużego biznesu (TechMine Business). Podczas tych akcji mówiliśmy o innowacjach technologicznych, organizacyjnych, procesowych i zarządczych. Cały czas propagujemy know-how na temat skutecznego zarządzania, optymalizowania i usług związanych z rozwojem przedsiębiorstw. Poprzez dzielenie się zasobami wiedzy sprawiamy, że przedsiębiorcy mogą rozwijać swoje firmy szybciej.

Szeroki zakres doradztwa dla firm (konsulting)

Pomagamy w dopracowaniu lub całkowitej zmianie modelu biznesowego, wskazujemy jak właściwie zarządzać finansami, reorganizujemy struktury i zasoby firmy, wspieramy sprzedaż, tworzymy procesy sprzedażowe, doradzamy w zakresie marketingu i tworzymy strategie marketingowe, zajmujemy się uproduktawianiem usług, wspieramy w tworzeniu i optymalizacji procesów biznesowych oraz struktur w taki sposób, aby generować przyspieszony wzrost wartości przedsiębiorstwa.

Consulting nastawiony na efekty,  to wsparcie którym mogą być:

  • Wzrost wartości kapitałowej
  • Zwiększenie przychodów
  • Wypracowanie istotnej przewagi konkurencyjnej
  • Zwiększenie marży na produktach i usługach
  • Zwiększenie zysku
  • Poprawa wykorzystania zasobów
  • Ulepszenie kultury organizacyjnej
  • Podniesienie efektywność i zaangażowania

Consulting tylko z doświadczonymi praktykami

Skupiamy doświadczonych przedsiębiorców i praktyków zarządzania, których wiedza, doświadczenie i umiejętności, mogą w znaczącym stopniu przyspieszyć rozwój Twojej organizacji. Tworzymy sieć partnerów dziedzinowych ze wszystkich obszarów zarządzania i rozwoju przedsiębiorstw. Dlatego możemy zbudować zespół, dostarczać informacje, wspierać zarządzanie i skupić się na realizacji dowolnego celu naszych klientów. Prowadząc projekty doradcze i optymalizacyjne, robimy to w sposób pozwalający zachować niezależność i komfort w podejmowaniu decyzji. Consulting nie musi wiązać się z bezrefleksyjnym oddaniem w ręce ekspertów, dokładnie omawiamy jakie – a zwłaszcza dlaczego bo tak postrzegamy konsulting – zmiany zalecamy wprowadzić w ramach procesu świadczonych usług i dostarczania rozwiązań.

Jak działamy świadcząc doradztwo i consulting?

Świadcząc consulting, staramy się opracować proces i metody interakcji dostosowane do indywidualnej sytuacji klienta i jego firmy. Z naszej strony jesteśmy elastyczni w stosowaniu rozwiązań i nie ograniczamy się do jednego stylu pracy, świadcząc nasze doradztwo i consulting. W ten sposób ludzie z którymi pracujemy mają poczucie, że sami osiągnęli założone cele, a wiedza którą przekazujemy procentuje w czasie. Rozumiemy, że strategiczne doradztwo biznesowe i usługi konsultingowe wymagają całkowitego zaufania i otwartości. Konsulting dzięki dopasowanemu podejściu, przeprowadza klientów przez proces zmiany, dbając aby doradcy podejmowali działania strategiczne i proponowali usługi, mając na uwadze realne możliwości w działalności klienta. Niezależnie od rynku i branży na których przyszło nam wspierać wzrost wartości, reorganizować zarządzanie, budować zespół i zadbać o osiągnięcie celu klientów. Kładziemy też duży nacisk na to aby wiedza pozostawała w organizacji długo po tym gdy nas już w niej nie ma. Aby wizyta konsultantów nie była jednorazowym wydarzeniem w pracy, tylko dała początek kulturze ciągłego doskonalenia i rozwoju, kultywowanego przez zespół każdego dnia.

Zobacz jak możesz się z nami skontaktować i sprawdź jakim partnerem możemy okazać się w Twojej codziennej pracy w firmie. Przeczytaj też więcej informacji o naszym dopasowaniu i zrozumieniu potrzeb jakie konsulting może zapewnić małym i średnim klientom. Właśnie małe i średnie firmy i chęć pomocy im w rozwoju, to mocna strona naszego doradztwa i usług. Wierzymy, że w małych firmach jest duża przestrzeń do poprawy strategii, usprawnień procesu i przepływu informacji.

Firma konsultingowa Grupa Doradcza TechMine – consulting i doradztwo biznesowe dla małych firm – to firma stworzona z myślą o wsparciu jakiego potrzebują małe firmy.