fbpx

Grupa Doradcza TechMine – consulting i doradztwo dla firm

consulting

Consulting

Grupa Doradcza TechMine - consulting i doradztwo dla firm - powołana została z myślą o przedsiębiorcach znających meritum swojego biznesu, potrzebujących jednak wsparcia na różnych poziomach i w różnych obszarach oraz fazach rozwoju lub reorganizacji. Consulting to najszybsza i najbardziej efektywna metoda pracy zapewniająca rozwiązania problemów operacyjnych i strategicznych. Wdrażając skuteczne rozwiązania technologiczne, organizacyjne, procesowe i zarządcze - zapewniamy przewagę konkurencyjną i umożliwiamy dynamiczny wzrost.

Doradztwo dla małych firm

Tym co szczególnie nas wyróżnia jest fakt, że świadczymy consulting i doradztwo dla mikro i małych przedsiębiorstw.To właśnie do tego rynku kierujemy naszą ofertę. Doskonale znamy i rozumiemy potrzeby oraz specyfikę mniejszych organizacji. Sami zarządzaliśmy licznymi przedsięwzięciami, zdobyliśmy doświadczenia w rozwoju struktur od kilku do kilkuset osób. Nasza kariera obfitowała zarówno w sukcesy jak i rynkowe chwile prawdy, gdy nie wszystko szło dobrze. Wiemy jakie są realia operowania w ramach małych zwinnych organizacji i działania w środowisku ograniczonych zasobów.

Nasze przekonania

Wierzymy, że największa wartość i największe sukcesy, powstają na styku różnych dziedzin, kompetencji i doświadczeń. Dlatego staramy się łączyć przedsiębiorców, dostarczać wartościową wiedzę i inspirować do ciągłego doskonalenia.

Innowacje są ważne

Wierzymy, że innowacje wpływają pozytywnie na rozwój świata. Już od 2011 roku tworzymy społeczność ludzi zainteresowanych nowoczesną przedsiębiorczością - TechMine Innovation Community. Od tego czasu zorganizowaliśmy ponad 100 wydarzeń, konferencji, szkoleń i warsztatów, w których wzięło udział blisko 3000 uczestników. Wysłuchaliśmy wielu ekspertów, doświadczonych przedsiębiorców, inwestorów i naukowców, którzy dzielili się wiedzą i doświadczeniami. Wydarzenia były kierowane do młodych przedsięwzięć technologicznych (TechMine Startups), średnich i dużych zainteresowanych innowacjami (TechMine Innovations), a także do dużego biznesu (TechMine Business). Podczas wydarzeń mówiliśmy o innowacjach technologicznych, organizacyjnych, procesowych i zarządczych. Cały czas propagujemy wiedzę na temat skutecznego zarządzania, optymalizowania i usług związanych z rozwojem przedsiębiorstw.

Szeroki zakres usług i rozwiązań

Pomagamy w dopracowaniu lub całkowitej zmianie modelu biznesowego, wskazujemy jak właściwie zarządzać finansami, reorganizujemy struktury i zasoby firmy, wspieramy sprzedaż, tworzymy procesy sprzedażowe, doradzamy w zakresie marketingu i tworzymy strategie marketingowe, zajmujemy się uproduktawianiem usług, wspieramy w tworzeniu i optymalizacji procesów biznesowych oraz struktur w taki sposób, aby generować przyspieszony wzrost wartości przedsiębiorstwa.

Consulting nastawiony na efekty, którymi mogą być:

  • Wzrost wartości kapitałowej
  • Zwiększenie przychodów
  • Wypracowanie istotnej przewagi konkurencyjnej
  • Zwiększenie marży na produktach i usługach
  • Zwiększenie zysku
  • Poprawa wykorzystania zasobów
  • Ulepszenie kultury organizacyjnej
  • Podniesienie efektywność i zaangażowania

Consulting tylko z doświadczonymi praktykami

Skupiamy doświadczonych przedsiębiorców i praktyków zarządzania, których wiedza, doświadczenie i umiejętności, mogą w znaczącym stopniu przyspieszyć rozwój Twojej organizacji. Tworzymy sieć partnerów dziedzinowych ze wszystkich obszarów zarządzania i rozwoju przedsiębiorstw. Dlatego możemy zbudować zespół, dostarczać informacje, wspierać zarządzanie i skupić się na realizacji dowolnego celu naszych klientów. Prowadząc projekty doradcze i optymalizacyjne, robimy to w sposób pozwalający zachować niezależność i komfort w podejmowaniu decyzji. Consulting nie musi wiązać się z bezrefleksyjnym oddaniem się w ręce ekspertów, dokładnie omawiamy jakie - a zwłaszcza dlaczego - zmiany zalecamy wprowadzić.

Jak działamy świadcząc consulting?

Współpracując i utrzymując kontakt, staramy się opracować proces i metody interakcji dostosowane do indywidualnej sytuacji. Z naszej strony jesteśmy elastyczni w stosowanym podejściu i nie ograniczamy się do jednego stylu pracy, świadcząc nasze doradztwo i consulting. W ten sposób ludzie z którymi pracujemy mają poczucie, że sami osiągnęli założone cele, a wiedza którą przekazujemy procentuje w czasie. Rozumiemy, że strategiczne doradztwo biznesowe i usługi konsultingowe wymagają całkowitego zaufania i otwartości. Dzięki zindywidalizowanemu podejściu, przeprowadzając klientów przez proces zmiany, dbamy aby doradcy podejmowali działania strategiczne i proponowali usługi, mając na uwadze realne możliwości w działalności klienta. Niezależnie od rynku i branży na których przyszło nam wspierać wzrost wartości, reorganizować zarządzanie, budować zespół i zadbać o osiągnięcie celu klientów. Kładziemy też duży nacisk na to aby wiedza pozostawała w organizacji długo po tym gdy nas już w niej nie ma. Aby wizyta konsultantów nie była jednorazowym wydarzeniem w pracy, tylko dała początek kulturze ciągłego doskonalenia i rozwoju, kultywowanego przez zespół każdego dnia.

Zobacz jak możesz się z nami skontaktować i sprawdź jakim partnerem możemy okazać się w Twojej codziennej pracy w firmie. Przeczytaj też więcej informacji o naszym dopasowaniu i zrozumieniu potrzeb MŚP.

Grupa Doradcza TechMine - consulting i doradztwo dla MŚP.