Zarządzanie ludźmi kreatywnymi

We współczesnej gospodarce wiedzy, ważnymi pracownikami są ludzie kreatywni. Generują wartość dla klienta i umożliwiają sprzedawanie produktów i usług z wysoką marżą. Jednocześnie wydajność i efektywność takich zespołów, może się różnić o rząd wielkości w zależności od sposobu zarządzania. Ludzie twórczy zwykle niechętnie przyjmują ograniczenia i wymogi narzucane im przez organizacje, działające w starych schematach organizacyjnych i zarządczych. Dlatego umiejętne zarządzanie ich potencjałem stanowi dzisiaj o przewadze konkurencyjnej.

Jeśli zarządzasz zespołami programistów, grafików, marketingowców czy innymi grupami twórczych ludzi, to mamy dla Ciebie wiedzę, która pozwoli poprawić skuteczność realizacji projektów.

Biorąc udział w szkoleniu dowiesz się co zrobić aby:

  • Twój zespół wyróżniał się wysokim poziomem efektywności
  • Komunikacja przebiegała sprawnie
  • Motywacja do pracy wynikała z kultury panującej w organizacji

Poznasz nie tylko teorię ale także przećwiczysz techniki w praktyce. Podczas szkolenia omówione zostaną:

  • Podstawowe zagadnienia związane z zarządzaniem zespołem twórczym
  • Techniki i strategie motywowania zespołu
  • Znaczenie przywództwa i bycia liderem za którym podążają ludzie
  • Rola skutecznej komunikacji i techniki jej osiągania
  • Etyka zarządzania i tworzenie kultury organizacyjnej nastawionej na efektywność

Trener:
Piotr FuglewiczPiotr Fuglewicz – doświadczony przedsiębiorca, manager, konsultant. W swojej karierze zarządzał zespołami od 5 do 500 osób i przeprowadzał organizacje przez fazy dynamicznego wzrostu. Prowadził szkolenia i projekty zarządcze w licznych organizacjach. Największe sukcesy odniósł w branży IT, gdzie jego produkty kupowali tacy potentaci jak Microsoft, Corel, Lotus czy Adobe. W swojej bogatej karierze Piotr był m.in. dyrektorem regionalnym w Microsoft, doradcą zarządu w Infovide oraz Computerland, wykładowcą akademickim na Politechnice Śląskiej i prezesem Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Od zawsze stawia na ludzką twarz zarządzania i traktowania ludzi jak ludzi.