Podejmowanie decyzji biznesowych – warsztat szkoleniowy

Niedzownym elementem praktyki biznesowej każdego menadżera i przedsiębiorcy jest podejmowanie decyzji. Od tych codziennych małych po te znaczące i doniosłe  strategicznie. Bywa, że długo zastanawiamy się jaką decyzję podjąć, jakie będzie miała ona konsekwencje, czy na pewno podejmujemy tą właściwą oraz jakie ryzyka ona niesie. Podejmowanie decyzji jest zagadnieniem, któremu poświęcono już wiele uwagi na gruncie nauki i biznesu. 

Zapraszamy na praktyczny warsztat szkoleniowy z podejmowania decyzji.

Program:

 1. Kryterium racjonalności decyzji – co powoduje, że decyzję możemy uznać za racjonalną?
 2. Klasyfikacja sytuacji decyzyjnych:
  • Decyzje w warunkach pewności
  • Decyzje w warunkach ryzyka
  • Decyzje w warunkach niepewności
 3. Drzewa decyzyjne
 4. Metody postępowania w warunkach ryzyka i niepewności:
  • Kryterium Walda (kryterium pesymizmu)
  • Kryterium Hurwicza (kryterium optymizmu)
  • Kryterium Savage’a (kryterium najmniejszego zawodu)
  • Kryterium Laplace’a (kryterium braku dostatecznej racji)
 5. Podejmowanie decyzji w warunkach niepewności:
  • Gra z konkurentem
  • Gra z naturą
 6. Intuicja i wnioskowanie wsteczne w podejmowaniu decyzji.

Formuła szkolenia:

Praktyczne ćwiczenia z uzyciem m.in. kalkulatorów. Zadania aktywizujące i problemy do rozwiązania.

 

Trener:
Alan Kusz - trener

Alan Kusz – Absolwent Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie (na kierunkach: Akademia Trenera Biznesu oraz Akademia Menadżera Sprzedaży). Ukończył Szkołę Trenerów Biznesu wrocławskiego Moderatora na poziomie zaawansowanym i mistrzowskim. Absolwent Szkoły Coachingu Menadżerskiego. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu, Polskiego Stowarzyszenia HR Business Partnerów oraz członek Zarządu stowarzyszenia PSTD. Posiada certyfikat umiejętności negocjacyjnych Franklin University.

Zdobywał doświadczenie jako doradca klienta, menadżer i trener. Zarządzał oddziałem jednego z polskich banków. Był trenerem wewnętrznym i kierownikiem działu szkoleń w jednej z sieci sklepów RTV/AGD, gdzie zarządzał grupą trenerów wewnętrznych i strukturą szkoleniową. Jest jednym z moderatorów śląskich grup trenerów standardu HRD BP.

Prowadzi szkolenia z zakresu: efektywności biznesowej szkoleń, projektowania procesów rozwojowych, technik sprzedaży, train the trainers, komunikacji, zarządzania zespołem. Specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu praktycznych standardów obsługi klientów oraz badaniach tajemniczego klienta. Współpracował z takimi firmami jak: Orlen, KGHM, Tauron, Avans, MyCenter, AGD Market, Astro, SGS, Rezydencja Luxury Hotel, DataContact, Aviva, NC+, Asten Group.

Kiedy i gdzie?

Szkolenie z podejmowania decyzji odbędzie się 20 września 2019 roku w Katowicach.

Zapisz się do Newslettera

Sprzedaż, marketing, zarządzanie – otrzymuj wiedzę o skalowaniu organizacji.

Klikając wyrażasz zgodę na przesyłanie wiadomości od TechMine sp. z o.o. Nikomu nie przekazujemy Twojego maila. Wysyłamy tylko wartościowe informacje.