Szkolenie: „Narzędzia coachingowe w pracy menedżera” przybliży Ci metodologię pracy nad zmianą i rozwojem. Poznasz ogólną strategię oddziaływania i konkretne czynności, poprzez które jako menedżer możesz oddziaływać na wartości i motywację, cele i działania pracowników.
Prezentowany warsztat będzie opierać się będzie na pracy własnej uczestników, pod okiem trenera prowadzącego, który jest praktykującym coachem.   Każde narzędzie przetestujesz na sobie, otrzymasz instrukcję jak je wykorzystać w przyszłości oraz potrzebne formularze do dalszej praktyki.   Szkolenie będzie składać się z 4 bloków tematycznych:  
  1. Tworzenie wizji i wyznaczanie celów
  2. Praca z motywacją i wartościami
  3. Twórcze myślenie
  4. Przełamywanie impasu.
  Trudno samemu pracować lub wspierać pracowników jeśli nie ma się wyraźnego celu. Dlatego jednym z istotniejszych elementów pracy każdego menedżera jest obranie celu i działań oraz stworzenie wizji (rozwoju, życia, biznesu). W tej części poznasz narzędzia ułatwiające wizualizację dążeń. Wypracowany cel będzie przedmiotem dalszej pracy warsztatowej, jak również biznesowej.   Praca z motywacją i wartościami ma istotny wpływ na rozwój pracownika i menedżera jak również na jakość współpracy. Diagnozowanie motywacji to nic innego jak identyfikacja czynników i stanów, które pobudzają do działania, a także tych które wpływają zniechęcająco. Prezentowane narzędzia będą odnosić się do potrzeb osobistych oraz specyfiki działań biznesowych.   Nieszablonowe podejście w pracy nad własnym rozwojem nie musi oznaczać rewolucji. Może to być ewolucja z wykorzystaniem innowacyjnych środków (lub narzędzi). Niezbędna jest do tego otwartość i kreatywność. Istotne jest aby rozwiązanie było adekwatne do problemu, nad którym pracujesz (lub który pomagasz rozwiązać swojemu pracownikowi). Twórcze myślenie powinno towarzyszyć przez cały warsztat od momentu wyznaczania celów i tworzenia strategii, a także w chwili generowania doraźnych rozwiązań dla zaistniałych okoliczności.   Impas w pracy menedżera nie jest niczym dziwnym. Może być nagły i chwilowy, tak samo jak kumulujący się prowadzący do kryzysu. Impas warto przeanalizować i zaplanować rozwiązania.   Uczestnik szkolenia będzie uczestniczył w swoim procesie coachingowym, aby na własnej skórze poznać siłę prezentowanych narzędzi. Wybrane narzędzia uporządkowane są według kryteriów ich zastosowania i odnoszą się do najistotniejszych aspektów pracy menedżera.   Dlaczego warto skorzystać z tego warsztatu?  
  • Zdobędziesz bardzo wartościowe kompetencje, które możesz wykorzystać w bieżącej pracy.
  • Usystematyzowanie wiedzy i umiejętności wykorzystania elementów coachingu w pracy menedżera.
  • Przekonanie czy tego typu model pracy jest dla mnie.
  • Wsparcie poszkoleniowe przez 30 dni